Litecoin(LTC) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

 Litecoin(LTC) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Kripto para birimleri piyasasına hızla giren litecoin(LTC) nedir son günlerde sıkça sorulan sorular arasındadır. Sorularınıza yazımızda yanıt bulacaksınız.

Litecoin nedir diye sorulduğunda ilk söylenebilecek temelde bir diğer kripto para birimi olan bitcoin ile aynı mantıkta çalıştığıdır. 2011 yılında eski bir google çalışanı olarak bilinen Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. 

Litecion(LTC) Nedir?

Blockhain sistemi üzerinden işlem gören Litecoin(LTC), açık kodlu bir kripto para birimidir. İlk alt coin olma özelliğini taşımasıyla birlikte güncel olarak 1 milyar doların üzerinde pazar değerine sahiptir. Litecoin(LTC) diğer kripton para birimlerine göre farklı avantajları bulunan bir para birimidir. Örneğin; çok düşük maliyetlerle para transfer işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi depolama imkânı daha fazla sunulmaktadır. Litecion; blok oluşturmada daha hızlı hizmet verdiği için işlem onayı daha hızlı yapılmaktadır.


Litecoin(LTC) Nasıl Alınır?

Litecoin(LTC) nasıl alınır sorusu bir diğer akıllara en çok gelen sorulardan biridir. Litecoin(LTC) madenciliği yapabilmek için sadece madencilik işlemleri için kullanılan ASIC adında cihazlar ile yapılabilmektedir. Kendi kişisel bilgisayarlarınızda bulunan ekran kartıyla da yapabileceğiniz gibi bu durumda kar durumunda oldukça düşüşler görüldüğü ortaya konmuştur. Bu noktada Litecoin(LTC) işletim sisteminde para birimi için madenci artışının ve Litecoin(LTC) işlemci kapasite talebindeki fazlalık madenciliği zorlaştırabilir. Aynı zamanda kendi kişisel algoritmasını kullandığı için diğer işletim sistemlerine göre daha farklı bir algoritma kullanmaktadır. Bu algoritma sayesinde işlemler daha basit ve hızlı hale gelmiştir. 

Litecoin(LTC) Nasıl Gönderilir?

Litecoin(LTC) gönderim işlemi sanıldığının aksine basit bir işlemdir. Gönderim işlemiş yapabilmek için öncelikle yapılması gereken ilk adım bir Litecoin(LTC) hesabı ve cüzdanı edinmektir. Bundan sonraki adımlar sistem üzerindeki basit işlemleri takip etmektir.  Kripto para borsası insanların bilinmezlikten kaynaklı çekinerek ve korkarak yaklaştığı bir piyasadır. Fakat sanılanın aksine detaylı teknik bilgi gerektirmeyen sadece iyi analiz ve takip yeteneği gerektiren bir piyasadır. Günümüzde kâğıt paraların yerine geçmeye aday olan kripto para birimlerinden biri olan Litecoin(LTC) işletim sistemi de buna dahil bir işletim sistemidir.

Yorum Gönder

1 Yorumlar

A