Bitcoin Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

 Bitcoin Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bitcoin (BTC) 2008 yılında "eşler arası elektronik nakit sistemi" adıyla ortaya çıkan dijital bir para birimidir. Bitcoin herhangi bir kuruma, ülkeye veya kişiye bağlı değildir. Blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş ve bilinen para birimlerinden farkı olarak 7/24 işlem gören, merkeziyetsiz dijital para birimidir. Kriptografik olarak artık güvence altında olmasından dolayı Bitcoin artık "kripto para birimi" adıyla da anılmaktadır.

Bitcoin’e Artan İlgi

Son yıllarda dikkatimizi çeken Bitcoin’e sizce neden talep arttı? Çünkü BTC, Blockchain sistemindeki ilk ve en güçlü para olarak zekice tasarlanmış özelliklere sahip ve bu sebeple en kötü ekonomilerde bile olumlu etki yaratma umudu var. Hal böyle olunca da birçok yatırımcı kripto para borsasına yatırım yapmaya başladı.

En sonunda da Bitcoin’in talebi ve pazardaki payı artış göstermeye başladı ve diğer tüm kripto paralardan eski olmasından dolayı sistemin en değerli parası haline geldi. Bu değerleniş elinde belli bir miktar para olan insanları umutlandırdı ve yatırım yapmaya teşvik etti ama insanlar bu dijital parayla yeni karşılaştıkları için nasıl hareket edileceğini bilmiyor.

Bitcoin’e Yatırımda Yapılmaması Gerekenler Neler?

• İlk defa Bitcoin dünyasına girip yatırım yapacak kullanıcılar, çok düşük rakamlarla testler yapmalıdır. Blockhain sistemi çok inişli-çıkışlı ve riskli bir dünya olduğu için paranızı kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz miktarlar ile al-sat yapmalısınız. Daha sonra ise sistemi yavaş yavaş tanımaya başladığınızda yatırdığınız para miktarını adım adım arttırabilirsiniz. Sabırlı olmalısınız ve düzenli ilerlemelisiniz.

• Android veya IOS tabanlı telefonlarınızla bitcoin ve altcoin durumlarını anlık olarak takip edeceğiniz birçok güvenilir uygulama bulabilirsiniz. Yatırımlarınızı ikiye, üçe bölerek ilerleyebilirsiniz. Yatırımlarınızı farklı borsalara da yaparak zarar etme riskinizi azaltabilirsiniz.

•Eğer bu dünyaya atılacaksanız panik yapmadan hareket etmelisiniz. Çok yükselmeler olduğunda veya azalmalarda erken karar verip hızlı hareket etmemelisiniz. Çevrenizi ve piyasayı dinlemelisiniz ama yatırımı siz yapacağınız için kararı siz vermelisiniz. bitcointalk.org tüm dünyanın kullandığı bir forumdur, burayı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

• Bir coini piyasaya çıkmadan önce %10-20 düşüğüne alabilirsiniz. ICO’su yapılmış altcoinlerin zaman içerisinde ne kadar artış gösterdiğini icostats.com adresinden görebilirsiniz. Yatırım sağladığınız veya yatırım yapmayı düşündüğünüz coinin geleceği konusunda endişeleriniz varsa ve bu konularda fikir sahibi olmak istiyorsanız icorating.com adresine bakabilirsiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar

A