Bitcoin Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

 Bitcoin Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

 Bitcoin (BTC) 2008 yılında "eşler arası elektronik nakit sistemi" tanımlamasıyla ortaya çıkmış bir para birimidir. Bitcoin herhangi bir kuruma, ülkeye veya kişiye bağlı değildir. Blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş ve bilinen para birimlerinden farkı olarak çalışan dijital para birimidir. Kriptografik olarak güvence altına alındığından dolayı Bitcoin bir "kripto para birimi" olarak da anılmaktadır.

Bitcoin’e Artan İlgi

Son yıllarda dikkatimizi çeken Bitcoin’e sizce neden talep arttı? Çünkü BTC, Blockchain sistemindeki ilk ve en güçlü para olarak zekice tasarlanmış özelliklere sahip ve bu sebeple en kötü ekonomilerde bile olumlu etki yaratma umudu var. Hal böyle olunca da birçok yatırımcı kripto para borsasına yatırım yapmaya başladı. En sonunda da Bitcoin’in talebi ve pazardaki payı artış gösterdi. Diğer kripto paralardan daha uzun geçmişi olmasından dolayı sistemin en değerli parası haline geldi. Bu değerleniş elinde belli bir miktar para olan insanları umutlandırdı ve yatırım yapmaya teşvik etti ama insanlar bu dijital parayla yeni karşılaştıkları için nasıl hareket edileceğini bilmiyor. Bitcoin’e Yatırımda Yapılmaması Gerekenler Neler?

• İlk defa Bitcoin dünyasına girip yatırım yapacak kullanıcılar, çok düşük rakamlarla testler yapmalıdır. Blockhain sistemi çok inişli-çıkışlı ve riskli bir dünya olduğu için paranızı kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz miktarlar ile al-sat yapmalısınız. Daha sonra ise sistemi yavaş yavaş tanımaya başladığınızda yatırdığınız para miktarını adım adım arttırabilirsiniz. Sabırlı olmalısınız ve düzenli ilerlemelisiniz. 

Android veya IOS tabanlı telefonlarınızla bitcoin ve altcoin borsalarını takip edebileceğiniz güvenilir uygulamalar bulabilirsiniz. Yatırımlarınızı ikiye, üçe bölerek ilerleyebilirsiniz. Yatırımlarınızı farklı borsalara da yaparak zarar etme riskinizi azaltabilirsiniz.

•Eğer bu dünyaya atılacaksanız panik yapmadan hareket etmelisiniz. Çok yükselmeler olduğunda veya azalmalarda erken karar verip hızlı hareket etmemelisiniz. Çevrenizi ve piyasayı dinlemelisiniz ama yatırımı siz yapacağınız için kararı siz vermelisiniz. bitcointalk.org tüm dünyanın kullandığı bir forumdur, burayı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. 

Bir coini piyasaya çıkmadan önce %10-20 fiyatına alabilirsiniz. ICO’su yapılmış coinlerin ne kadar artış gösterdiğini icostats.com adresinden görebilirsiniz. Yatırım sağladığınız veya yatırım yapmayı düşündüğünüz coinin geleceği konusunda fikir sahibi olmak için  ise icorating.com adresine bakabilirsiniz.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

A